Keresés

Fölényes győzelem az U16 BLSZ bajnokságban

Vasárnap reggel 9 órás kezdéssel hazai pályán fogadtuk az Újpesti Haladás együttesét a BLSZ U16 bajnokság aktuális fordulójában. Szándékainknak megfelelően, már rögtön a találkozó elejétől magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és nem is engedtük ki azt a kezünkből a mérkőzés során. Sikerült már a 10. percben vezetést szereznünk Mészáros Richárd góljával, majd folyamatosan nyomás alatt tartva az ellenfél kapuját tovább növeltük előnyünket Flaisz Bálint 33. és 38. percben szerzett találataival – ez utóbbi egy különösen szép kapáslövésből született. Végül a félidőt Mészáros Richárd 45. percben szerzett újabb gólja foglalta keretbe. A második játékrészben sikerült továbbra is dominálnunk, ennek megfelelően Mészáros Richárd a 63., Hoffman Bálint a 65. percben növelte tovább a csapat előnyét. A 86. percben érkezett az újabb, már-már menetrend szerűnek mondható Mészáros találat, majd ezt követően a hosszú sérülés után, nagy örömünkre egyre több játéklehetőséghez jutó Farkas Zsombor lába sült el, 18 méterről óriási gólt akasztva az ellenfél kapujának bal felső sarkába.

Ellenfelünk egy hosszan előrevágott labda hárításánál történő védelmi hibát kihasználva tudott szépíteni a 89. percben, erre azonban még a mérkőzésen sokat dolgozó, több gólpasszt is kiosztó Enyingi Patrik találatával tudtunk válaszolni, így kialakítva a 9-1 arányú végeredményt. A mérkőzésen sok jó egyéni megoldást, valamint kombinációs játékmegoldásokat láthattunk, ez kiegészülve azzal, hogy sérülésből visszatérő játékosaink is jól szerepeltek, valamint a jól beszálló U15-ös játékosok is tudtak lendíteni a csapat játékán, igazán pozitív összképet ad ki. A játékhelyzetek megoldásának gyorsaságában és pontosságában, valamint a védekezés stabilitásában és fegyelmezettségében azonban folyamatosan fejlődnünk kell.